13.2.2022

O nás

Historie našeho oddílu sahá až do roku 1990, kdy vznikl jako 1. oddíl vodních skautů Vyškov.  Od roku 2009, po oddělení Lulečského oddílu fungujeme pod číslem pět. Aktuálně máme okolo sedmdesáti členů, kteří se dělí do tří družin. Pro mladší děti máme družinu Bobříků, pro starší jsou tu družiny Kormoránů a Pelikánů. Přes rok, kromě pravidelných pátečních schůzek jezdíme také na výpravy či na vodu. V létě jezdíme vždy jeden rok na čtrnáctidenní stálý tábor do Domamili, kde táboříme už od roku 1991. Každý druhý rok jezdíme na tábor putovní, kde splouváme řeky české, nebo zahraniční. Náš oddíl vede od roku 2022 Lucie Taušová, která ve funkci vystřídala Leoše Bělohlávka – Tobíka, který náš oddíl vedl od roku 1993.